معرفی و دانلود فیلم

ابریشم‎‎‏
Silk

کارگردان: فرانسوا ژیرار. فیلمنامه: فرانسوا ژیرار، مایکل گولدینگ بر اساس رمانی از آلساندرو باریکو. موسیقی: ریوایچی ساکاموتو. مدیر فیلمبرداری: آلن دوستیه. تدوین: پیا دی چیاولا. طراح صحنه: فرانسوا سگوین. بازیگران: مایکل پیت[هروه ژونکور]، کایرا نایتلی[هلنه ژونکور]، کوجی یاکوشو[هارا جوبی]، آلفرد مولینا[بالدابیو]، میکی ناکاتانی[مادام بلانش]، مارک رندال[لودویچ]، سئی اشینا[دختر]، کنت ولش[شهردار ژونکور]، جون کونیمورا[اومون]. 107 و 112 دقیقه. محصول 2007 کانادا، فرانسه، ایتالیا، انگلستان، ژاپن. نام دیگر: Seta، Soie. برنده جایزه بهترین طراحی لباس و نامزد جوایز بهترین فیلمبرداری-موسیقی- صدابرداری و طراحی صحنه از مراسم جتی، برنده جایزه بهترین فیلمبرداری-طراحی صحنه- طراحی لباس و صدابرداری از مراسم Jutra.
قرن نوزدهم، فرانسه. هروه ژونکور پس از بازگشت به شهر کوچک زادگاه خود از سوی بالدابیو برای آوردن کرم ابریشم از کشورهای دیگر اجیر می شود. هدف بالدابیو تولید ابریشم مرغوب و دستیابی به ثروت و رونق دادن شهر است. سفر اول هروه با توفیقی اندک همراه است. از این رو بالدابیو وی را برای سفری طولانی و سخت روانه می کند. این بار مقصد ژاپن و محل اصلی پرورش کرم ابریشم است که راه یافتن به آنجا کاری پر مخاطره است. هروه بعد از طی مسیری سخت و دراز وارد دهکده ای می شود که محل اصلی پرورش کرم ابریشم است. در آنجا با دختری زیبا آشنا می شود که محبوب ارباب محلی است و کم کم شیفته او می گردد. آندو بدون این که قارد به تکلم به زبان یکدیگر باشند، سعی می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این در حالی است که همسر جوان و زیبای هروه که به تازگی با وی ازدواج کرده، در شهر زادگاهش انتظار او را می کشد. هروه با باری پر ارزش به شهر خود بازمی گردد و بالدابیو را خشنود می کند. اما خود در صدد بازگشت به دهکده ژاپنی و یافتن محبوبی است که بیم مرگ او می رود.

چرا باید دید؟
فرانسوا ژیرار متولد 1963 سن فلیسین، کبک کانادا است. با ساختن ویدیو آرت از دهه 1980 شروع به کار کرد و بعد از تاسیس شرکت زون پروداکشنز تعدادی فیلم کوتاه تجربی نیز ساخت.از 1989 تمام نیروی خود را برای اسخت فیلم بلند متمرکز کرد. ابتدا فیلم محموله و در سال 1993 فیلم 32 فیلم کوتاه درباره گلن گولد را ساخت که هفت جایزه بین المللی از جمله جوایز اصلی جشنواره های تورنتو سائوپولو را به دست آورد. در فاصله سال های 1993 تا 1998 فقط سه فیلم مستند تلویزیونی با محوریت موسیقی ساخت. در 1998 با فیلم ویولن قرمز جایزه اسکار بهترین موسیقی و 19 جایزه بین المللی معتبر را به دست آورد و شهرتی جهانی کسب کرد. ابریشم سومین فیلم اوست که با فاصله ای نزدیک به یک دهه فترت آن را کارگردانی کرده و در طول این مدت هیچ ردی از او در منابع مکتوب یا اینترنتی به چشم نمی خورد.
آلساندرو باریکو متولد 1958 تورینو، داستان‌نویس مشهور ایتالیایی است که خواننده فارسی زبان نیز او را از ورای ترجمه مشهورترین کتابش-ابریشم- و نمایشنامه نووچنتوکه بر اساس آن جوزپه تورناتوره فیلم افسانهٔ 1900 را ساخته می شناسند. باریکو داستان ابریشم را بر اساس زندگی واقعی فیلیپ کارلسن قاچاقچی فرانسوی کرم ابریشم نوشته که همسری در زادگاه و محبوبی در انتهای دنیا داشته است. تا اینکه همسرش به او شک می کند و ارباب محبوبه نیز...
بدیهی است پایان چنین قصه ای درباره عشق، حسادت و خیانت باید تلخ باشد که در اینجا به مرگ همسر ناکام و شاید محبوبه؟ منتهی می شود. هروه نیز با پرداختن به باغ همسر متوفایش روزگار را سر می کند. انتخاب چنین داستانی از سوی ژیرار پس از توقفی چند ساله چه علتی می تواند باشد. به او همه فیلم هایش ربطی به دنیای موسیقی و مردان و زنان این دنیا داشتند، چه ارتباطی دارد. کجا رفته است آن شور و حرارتی که از هر فریم ویولن قرمز ساطع بود؟
ابریشمی که او از کتاب باریکو با صرف 20میلیون دلار بافته، فقط به درد چرت زدن می خورد. اقتباسی فاقد انرژی و بداعت، بی روح و کسل کننده که جز درخشش کوتاه آلفرد مولینا هیچ ندارد. از این روست که تماشاگر اشنا با او و باریکو پاسخی دندان شکن در گیشه به تهیه کننده داده و با ریختن تنها یک میلیون دلار به پای این فیلم، جایگاه و ارزش نقادانه آن را نیز به زبان بی زبانی اعلام کرده اند. کتاب باریکو که شهرت و ارزشی همپای جاناتان لیونگستن مرغ دریایی برای دوستداران ادبیات دارد، تبدیل به فیلمی پیش پا افتاده شده که فوج هنرپیشگان بی المللی و خوش سیمایش نیز قادر به افزودن اندکی جذابیت به آن نیستند. راست گفته اند: هنر را باید در اوج رها کرد. شاید بهتر بود ژیرار هرگز از لاک خود خارج نمی شد!
ژانر: درام، عاشقانه.

برای مشاهده تصاویری از این فیلم روی این لینک کلیک کنید

لینکهای دانلود (نسخه اورجینال)
http://rapidshare.com/files/89319438/silk-re-svd.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/89320051/silk-re-svd.part2.rar 
http://rapidshare.com/files/89319241/silk-re-svd.part3.rar 
http://rapidshare.com/files/89319563/silk-re-svd.part4.rar 
http://rapidshare.com/files/89319538/silk-re-svd.part5.rar 
http://rapidshare.com/files/89319758/silk-re-svd.part6.rar 
http://rapidshare.com/files/89320044/silk-re-svd.part7.rar 
http://rapidshare.com/files/89319612/silk-re-svd.part8.rar

رمز فایل: areg


لینکهای دانلود غیرمستقیم و از سایت رپیدشر می باشد.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------